قدیما میگفتن قبله تون کدوم وره
الان میگن پسورد وایرلستون چیه؟
هنوز نرسیده پسوردو میخوان…
در حدی که میگن پسوردتون همون قبلیه؟
چرا بدون هماهنگی عوضش کردین :|


طنز وای فای

از این به بعد علاوه بر میوه و شیرینی باید چند گیگ اینترنت هم برا پذیرایی از مهمونامون بگیریم !

تصویر بالا نمونه ای است از محافل مهمانی و شب نشین های اکثر خانواده ها در روزگار ما..!

شب یلدای امسال هم  که طبق معمول هر سال اکثر افراد فامیل دور هم در خانه یکی از دایی هام که مادر بزرگم هم با اونا زندگی میکنه جمع بودیم، بزرگترها یا با اصطلاح نسل قدیم که طبق معمول سرشون گرم صحبت باهم دیگه بود و از خاطراتشون و یا مسائل مربوط به خودشون صحبت می کردن، کوچولوهام که سرشون گرم بازی های خودشون بود، اما نوجونا و جونا هر کدوم بعداز وارد شدن و  پس ازچند جمله کوتاه حال و احوالپرسی، گوشی ها شون رو ور میداشتن و شروع میکردن به وب گردی و ... بعضی هام  که اصلاً یادشون می رفت که یه احوال پرسی بکنن و یا چند جمله لااقل کوتاه با افرادی که شاید چند روز یا حتی چند هفته و ماه بود ملاقاتی نداشتن صحبتی بکنن.! بعضی هاشون حرفای جالبی از جنس اون چند جمله ای که ابتدای همین مطلب آوردم میزدن که خیلی برام جالب بود. من خودم که زیاد اهل ور رفتن با گوشی و تبلت، مخصوصاً تو جمع نبودم گهگاه با یکی از هم رده های خودم گپی میزدم اما فایده ای نداشت بعد از مدتی دوباره طرف سرش می رفت تو گوشی و غرق در دنیای مجازی میشد. منم که دیدم وضعیت به این صورت هست مجبور شدم گوشیمو وردارمو مثل بقیه شروع به وبگردی و قدم زدن در فضای مجازی کنم، البته فقط چندتا از برنامه های گوشیمو بروزرسانی کردم. 

 در عصر عجایب فناوری ما می توانیم در فاصله ای کوتاه تا مریخ برویم و در کره ماه در یک صبح دل انگیز راهپیمایی کنیم اما عجیب تر این است که این انسان سلطه یافته بر فناوری، گاهی از دست یابی بر یک ارتباط ساده نا توان است.

امروزه بسیاری، ارتباط با دیگران را مهمترین آرزوی خویش می دانند. اما از چنین ارتباطی ناتوان هستند  برخی معتقدند: در جامعه ما عمیق ترین مشکل مردم تنهایی، انزوا و مشکل عزت نفس است.

سال ها پیش نویسنده ای می گفت تنهایی جدی ترین درد نسل جدید است و امروزه بیش از هر زمان دیگر، این مسئله مشهود است

فناوریهای نوین نتایج متفاوتی به همراه داشته است. یکی از این نتایج جدایی زمان و مکان است. دیگر همچون گذشته زمان و فضا در نقطه ای و در مکانی به هم نمی رسند. آموزش در هر زمانی و هر جا امکام وقوع دارد. پیش از این تصور این معنا برایمان مشکل بود که در جایی غیر از محیط مشخص بتوان به یادگیری دست یافت.

فضای مجازی ما را به یک فردگرایی خودخواسته سوق می دهد و ما هر روز بیشتر از گذشته از دیگران فاصله می گیریم. در روزگار ما، قبل از اینکه ارتباط ضعیف شود، ارتباط درون خانواده از بین رفته است.

امروز شدیدترین درد تنهایی، از خانه نشاءت می گیرد، خانه هایی سرد و بی روح.

فضای مجازی امروز ما را بیشتر از هم دور کرده است، کمتر باهم حرف می زنیم، کمتر لبخند می زنیم. کمتر از نگاه هم می نویسیم، بیشتر در تنهایی هایمان رویا می بافیم و در سیاره تنهایی خویش قدم می زنیم.

برای مهیا کردن یک زندگی سالم، باید ارتباط را هم آموخت. باید این حقیقت تلخ را پذیرفت که این روزها به خاطر عدم ارتباط،کمتر در مسائل واقعی یکدیگر شریک و سهیم هستیم. تنهایی اندوهی است که همواره چون سایه در تعقیب ما خواهد بود. ما به تنهایی نمی توانیم به بلوغ، رشد و کمال دست پیدا کنیم ما فرزندان آدمیم و ناگزیر از یک ارتباط سالم. ارتباط فرصتی است برای درک معنای بلند عشق! مراقب باشیم حضور در شبکه جهانی ما را از یک ارتباط سالم باز ندارد و خانه هایمان را به خوابگاهی سرد و بی روح مبدل نکند.